Casa / Film Capacitors / MKP385E43385KKM2T0
minImg
MKP385E43385KKM2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385E43385KKM2T0
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 10% 850VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.831" (21.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 24 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF