Casa / Film Capacitors / MKP385E61563JYP2T0
minImg
MKP385E61563JYP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385E61563JYP2T0
Descrizione:
CAP FILM 15UF 5% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 15 µF