Casa / Film Capacitors / MKP4D061509J00JSSD
minImg
MKP4D061509J00JSSD
WIMA
Prodotto No:
MKP4D061509J00JSSD
Produttore:
WIMA
Descrizione:
MKP4 150 UF 100 VDC 45X65X57 PCM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series MKP 4
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Mfr WIMA
Capacitance 150 µF