MKS1XT-10 DC24
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MKS1XT-10 DC24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
In magazzino : 25
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 63.2 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 380 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 3.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MKS-X
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Tin Indium (AgSnIn)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC