Casa / Film Capacitors / MKS4C044704D00KSSD
minImg
MKS4C044704D00KSSD
WIMA
Prodotto No:
MKS4C044704D00KSSD
Produttore:
WIMA
Descrizione:
MKS 4 4.7 F 63 VDC 7X14X18 PCM 1
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKS 4
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr WIMA
Capacitance 4.7 µF