MKT1813333256
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1813333256
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 20% 250VDC AXL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1813
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF