MKT1813433406
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1813433406
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 20% 400VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.043" L (9.50mm x 26.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1813
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF