MKT1820322104
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1820322104
Descrizione:
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.022 µF