MKT1820422256
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1820422256
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 20% 250VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.256" W (13.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF