MKT1820433635
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1820433635
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF