MKT1820468405
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1820468405
Descrizione:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.68 µF