MKT1820682165
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1820682165
Descrizione:
CAP FILM 82UF 10% 160VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 82 µF