MKT1822310105
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1822310105
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1822
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF