MKT1822518255
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1822518255
Descrizione:
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Ratings -
Series MKT1822
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.8 µF