MKT1822522255V
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1822522255V
Descrizione:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.453" W (31.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1822
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.2 µF