MKT1822533065
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKT1822533065
Descrizione:
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.295" W (26.50mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1822
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3.3 µF