ML03V13R3BAT2A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
ML03V13R3BAT2A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MLO™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 pF