MLF1005G2R2JT
TDK Corporation
Prodotto No:
MLF1005G2R2JT
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 30MA 1.3 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz