MLF12FTC6R80
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
MLF12FTC6R80
Descrizione:
RES 6.8 OHM 1% 1/2W MELF 0207
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 6.8 Ohms
Series MLF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W