MLFM15FTC160R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
MLFM15FTC160R
Pacchetto:
0102
Descrizione:
RES 160 OHM 1% 1/5W MELF 0102
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 160 Ohms
Series MLFM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W