Casa / Fixed Inductors / MLG0603P2N7CTD25
minImg
MLG0603P2N7CTD25
TDK Corporation
Prodotto No:
MLG0603P2N7CTD25
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.7NH 500MA 200MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series MLG-P
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz