Casa / Fixed Inductors / MLG0603PR12HT000
minImg
MLG0603PR12HT000
TDK Corporation
Prodotto No:
MLG0603PR12HT000
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 120NH 80MA 5 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 9 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 120 nH
Series MLG-P
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 800MHz