MLG0603Q2N5ST
TDK Corporation
Prodotto No:
MLG0603Q2N5ST
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.5NH 450MA 300MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 2.5 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 7GHz