Casa / Fixed Inductors / MLG0603S2N4CTD25
minImg
MLG0603S2N4CTD25
TDK Corporation
Prodotto No:
MLG0603S2N4CTD25
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.4NH 300MA 250MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 2.4 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz