MLG1005S6N2J
TDK Corporation
Prodotto No:
MLG1005S6N2J
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 6.2NH 600MA 250MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 6.2 nH
Series MLG-Q
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz