Casa / Fixed Inductors / MLP2012S1R0MT0S1
minImg
MLP2012S1R0MT0S1
TDK Corporation
Prodotto No:
MLP2012S1R0MT0S1
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1UH 1A 208 MOHM SMD
In magazzino : 807058
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 208mOhm Max
Inductance 1 µH