MLP2012S2R2T
TDK Corporation
Prodotto No:
MLP2012S2R2T
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 600MA 330MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm
Inductance 2.2 µH