MLR683K400
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
MLR683K400
Descrizione:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
In magazzino : 7959
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 10
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MLR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.068 µF