Casa / Rocker Switches / MLW3022-12-DD-2A
minImg
MLW3022-12-DD-2A
NKK Switches
Prodotto No:
MLW3022-12-DD-2A
Descrizione:
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Orange
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions Square - 19.20mm²
Current Rating (Amps) 5A (AC), 3A (DC)
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC
Series MLW
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V