MLZ2012M1R5HT
TDK Corporation
Prodotto No:
MLZ2012M1R5HT
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 700MA 140MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Inductance 1.5 µH