MMB02070D2001BB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MMB02070D2001BB200
Descrizione:
RES 2K OHM 0.1% 2/5W MELF 0207
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 kOhms
Series MMB - Precision
Power (Watts) 0.4W, 2/5W