MMP1W4P7K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
MMP1W4P7K
Descrizione:
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" W, 0.354" T x 1.378" L (18.50mm, 9.00mm x 35.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MMP
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 65V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4.7 µF