MOC8101S
onsemi
Prodotto No:
MOC8101S
Pacchetto:
6-SMD
Descrizione:
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) 80% @ 10mA
Voltage - Isolation 5300Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 30V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-SMD
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 50% @ 10mA
Package / Case 6-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.15V
Package Tube
Current - Output / Channel 50mA
Vce Saturation (Max) 400mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) 2µs, 3µs
Current - DC Forward (If) (Max) 100 mA