MOC8105300W
onsemi
Prodotto No:
MOC8105300W
Pacchetto:
6-DIP
Descrizione:
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) 133% @ 10mA
Voltage - Isolation 5300Vrms
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) 30V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DIP
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 65% @ 10mA
Package / Case 6-DIP (0.400", 10.16mm)
Number of Channels 1
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.15V
Package Tube
Current - Output / Channel 50mA
Vce Saturation (Max) 400mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) 2µs, 3µs
Current - DC Forward (If) (Max) 100 mA