MOV-14D152KTR
Bourns Inc.
Prodotto No:
MOV-14D152KTR
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
VARISTOR 1.5KV 4.5KA DISC 14MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 1.5 kV
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV
Series -
Energy 337J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 750 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 990 V