MOV-20D181KTR
Bourns Inc.
Prodotto No:
MOV-20D181KTR
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
VARISTOR 180V 6.5KA DISC 20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 162 V
Capacitance @ Frequency 2640 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V
Series MOV-20DxxxK
Energy 85J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 115 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 150 V