Casa / AC DC Converters / MP1-3E-2E-1D-1B-35
minImg
MP1-3E-2E-1D-1B-35
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
MP1-3E-2E-1D-1B-35
Descrizione:
AC/DC CNVRT 2X5V 3.3V 2.2V 1200W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 3.3V
Voltage - Output 4 2.2V
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 8.00" W x 2.50" H (279.4mm x 203.2mm x 63.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 60 A
Current - Output 1 150 A
Series MP1 (1200W)
Power (Watts) 1200W
Current - Output 4 35 A
Type Enclosed
Current - Output 3 35 A