MP5KE33AE3
Microsemi Corporation
Prodotto No:
MP5KE33AE3
Pacchetto:
DO-204AL (DO-41)
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO204AL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V