Casa / AC DC Converters / MPB125-2005S318G
minImg
MPB125-2005S318G
Bel Power Solutions
Prodotto No:
MPB125-2005S318G
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W
Product Status Active
Efficiency 73%
Mfr Bel Power Solutions
Features PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 500 mA
Current - Output 1 25 A
Series MPB125 (125W)
Power (Watts) 70W (125W Forced Air)