MPC745BVT350LE
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MPC745BVT350LE
Pacchetto:
255-FCPBGA (21x21)
Descrizione:
IC MPU MPC7XX 350MHZ 255FCPBGA
Guida per l'utente
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC
Speed 350MHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 255-FCPBGA (21x21)
Series MPC7xx
Package / Case 255-BBGA, FCBGA
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 2.5V, 3.3V