MPI002/28/RD/6
Bulgin
Prodotto No:
MPI002/28/RD/6
Produttore:
Bulgin
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
In magazzino : 30
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.20mm Dia
Current Rating (Amps) 50mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 750,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 6 VDC
Series -
Voltage Rating - DC 24 V