MPI002/TE/WH/12
Bulgin
Prodotto No:
MPI002/TE/WH/12
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.20mm Dia
Current Rating (Amps) 50mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 750,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series -
Voltage Rating - DC 24 V