Casa / Fixed Inductors / MPI4012V2-2R2-R
minImg
MPI4012V2-2R2-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MPI4012V2-2R2-R
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 2.9A 90 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series MPI40-V2
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 35MHz