Casa / Fixed Inductors / MPI4020V2-100-R
minImg
MPI4020V2-100-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MPI4020V2-100-R
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.7A 281 MOHM SMD
In magazzino : 6431
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 281mOhm Max
Inductance 10 µH
Series MPI40-V2
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 17MHz