Casa / TVS Diodes / MPLAD18KP120CAE3
minImg
MPLAD18KP120CAE3
Microchip Technology
Prodotto No:
MPLAD18KP120CAE3
Pacchetto:
PLAD
Descrizione:
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 94A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V