Casa / TVS Diodes / MPLAD18KP33A
minImg
MPLAD18KP33A
Microchip Technology
Prodotto No:
MPLAD18KP33A
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 338A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V