Casa / TVS Diodes / MPLAD36KP160A
minImg
MPLAD36KP160A
Microchip Technology
Prodotto No:
MPLAD36KP160A
Descrizione:
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V