MPLCH0515L4R7
KEMET
Prodotto No:
MPLCH0515L4R7
Produttore:
KEMET
Descrizione:
IND SMD METAL COMPOSITE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 148mOhm
Inductance 4.7 µH