MPMT10011002FT1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
MPMT10011002FT1
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
RES NTWRK 2 RES 1K, 10K OHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.044" (1.12mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Series MPM
Power Per Element 100mW
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Resistor Matching Ratio ±0.5%
Mfr Vishay Dale Thin Film
Number of Pins 3
Resistance (Ohms) 1k, 10k
Circuit Type Voltage Divider
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C