MPTR30V050H
Meritek
Prodotto No:
MPTR30V050H
Produttore:
Meritek
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 0.5A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 500 mA
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia x 0.118" W (7.40mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.1 Ohms
Series MPTR
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 480 mOhms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 0.9 A